Asya’nın en iyi korunan güzellik sırrı: Saç ve cilt için pirinç suyunun faydaları

İnsanlık yaşlandı. Kanıt? Seyahat, iletişim, eğitim, BT hizmetleri ve iş dünyasında yerleşimler vardır. Ve yemekten bahsettiğinizde, tahmin et ne oldu? Zımba diyeti “pirinç” ‘yemekten’ ‘güzellik’ platformuna geçti. İnanılmaz geliyor, değil mi? Cilt ve saç için pirinç suyu, sadece bir durumla güzellik radarındaki yeni bir şeydir – pirinç pişirdiğiniz suyu atmayın!
Pirinç suyu hazırlama yöntemleri
Hem deri hem de saçlar için olağanüstü olan pirinç suyunun bol miktarda vitamin ve mineral olduğunu biliyor muydunuz? Bir grup pirinç suyu hazırlamak için birkaç hızlı ve kolay tarif:

İçindekiler
1/2 su bardağı pişmemiş pirinç

2 su bardağı su

Yöntem
1. Haşlanmış pirinç suyu: Pirinci normal şekilde hazırlayın (pirinç suyu konsantresini “yüz yıkama” veya “saç durulaması” olarak kullandığımızda bile). Pirinç pişirdikten sonra süzün. Suyun artıkları beyaz renkli olacak ve yüksek bir besin konsantrasyonuna sahip olacaktır.

2. KULLANIM HIZLI MODOT: Pirinci 1 su bardağı su ile durulayarak başlayın (safsızlıkları gidermek için). Şimdi pirinci bir kaseye koyun ve suyla örtün. Pirinç yaklaşık 10-15 dakika batırıldıktan sonra, pirinç suyunu temiz bir kapta süzün. Bingo! Pirinç suyunuz kullanılmaya hazır.
3. Fermente pirinç suyu: Bu pirinç suyu “fermente bırakıldığında”. Fermantasyon pirinç suyunun pH’ını düşürdüğünden, saçınızı yıkamak veya durulamak için “fermente olmayan” veya düz pirinç suyu ile durulamaktan daha iyidir. Önce düz pirinç suyu yapın. Sonra oda sıcaklığında 24 saat veya biraz ekşi dönene kadar kalmasına izin verin. Fermente pirinç suyunuz hazır.

[Ayrıca oku: cilt için fesleğen tohumları]
Depolamak

Ah! Bu kulağa zor gelebilir, ama değil. Pirinç suyunu bir buzdolabında çok iyi saklayabilirsiniz. Ve endişelenmeyin! Bir haftaya kadar iyi kalacak. Ama evet, kullanmadan önce iyice sallayın.
Şimdi pirinç suyunun faydalarından başlayalım. Hazır?

2. Yüz toneri
Toner olarak pirinç suyu müthiş bir fikirdir. Bir pamuk topunu pirinç suyuna batırmak ve yüzüne uygulamak için aynı tekniği kullanın (önce temizlik yaptıktan sonra). Bu, gözeneklerin görünümünü azaltmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Pirinç suyu ayrıca kan akışını uyararak hücre büyümesini teşvik eder, böylece cildinizi pürüzsüz ve parlak tutar.
3. Akne Şifacı
Akneyi tedavi etmek uzun bir görev gibi görünebilir, ancak bununla başa çıkmak için pirinç suyu vardır. Akne salgından gelen kızarıklığı soğutur. Aynı zamanda cilt gözeneklerini sıkılaştıran bir cilt büzücü görevi görür.
4. Gözenek boyutunu azaltır
Çirkin ve açık gözenekler cilde bu kadar tatsız bir görünüm verir. Açık cilt gözeneklerine pirinç suyu ıslatılmış pamuk topu uygulayarak bu karışıklığı geri alın. Pirinç suyu etkili bir büzücü olduğundan, gözenekleri sıkılaştırır, gözenekleri de boyutlandırma ve ateşlemelerini azaltır.
5. Egzama’yı tedavi eder
Pirinç suyundaki “nişasta” cilt üzerindeki egzama etkilerinin azaltılmasında etkilidir. Bunun için, temiz bir bezi suya batırın ve egzamadan etkilenen cildin üzerine patlayın. Bir süre yapmaya devam et. Ayrıca en iyi sonuçları almak için havaya kurutun.
6. güneş yanığı yatmak
Pirinç suyu güneşin nasıl idare edileceğini bilir. Cilt iltihaplarını ve yanmış cildi soğutur. Ayrıca cildinizin acımasız güneşten hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur ve daha fazla hasarı önler.
7. Tahriş olmuş cildi yatıştırır
Ciltteki döküntüler ve “kaşıntı” faktörü ile mi? Doğal olarak yatıştırmak için cilt döküntülerine veya diğer cilt bölgelerine pirinç suyu uygulayın. Bir tavsiye – tahriş olmuş cildi tedavi etmek söz konusu olduğunda en iyi sonuçlar için “soğuk pirinç suyu” için gidin.
8. Cildi yumuşatın ve aydınlatın
Pirinç suyu, cildin canlandırılmasına yardımcı olan bol miktarda mineral ve vitamin vardır, bu nedenle cildinizi pürüzsüz ve parlak tutar.
Kaynak: bkkseek.com9. Cilt aydınlatma ajanı
Cildi hafifletmek için pirinç suyu olduğu için pahalı cilt beyazlatıcı serumlarınızı terk edin. Bunu yapmak için, bir avuç pişmemiş pirinci ince bir toz haline getirin. Bir macun haline getirmek için pirinç tozuna biraz süt ekleyin. Şimdi bu macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20-30 dakika sonra ılık suyla yıkayın.
10. Cilt iltihapları ve yanmış ciltler için daha serin
İnanılmaz cilt patlamaları/iltihaplar ve yanmış cilt mi istiyorsunuz? Pirinç suyu kullanın. Cildinizin hızlı bir şekilde iyileşmesine ve daha fazla hasarı önlemesine yardımcı olacaktır. Hasarlı alana soğuk pirinç suyu uygulayın.
11. lekeleri azaltın
Cildi şımartmak için pirinç ve su ihtiyacınız olan tek şeydir. Pamuklu bir topu pirinç suyuna batırın ve yüz ve cilt üzerindeki lekeli yamalara uygulayın. Lekelerin gitmesini sık sık yapın.
12 siyah noktayı kaldırır
Pirinç suyuna batırılmış bir pamuk top kullanın ve burun üzerindeki siyah noktalara uygulayın. Düzenli kullanımda, bu çare siyah noktaların silinmesine yardımcı olacaktır.
13. kırışıklıkları azaltır
Pirinç bazlı bir maske, kırışıklıkları yumuşatmaya yardımcı olur ve cildinizin parlamasını sağlar. Haşlanmış pirinci süzün ve pirincin kaynatıldığı suyu bir kenara koyun. Pirinç içine 1 çay kaşığı haşlanmış süt ekleyin ve karıştırın. Karışımı iyice karıştırın ve ona bal ekleyin. Bu maskeyi temiz cilde uygulayın. bırak kurusun. Ardından, maskeyi çıkarın ve yüzünüzü pirincin kaynatıldığı suyla yıkayın. Bu, yaşa bağlı noktalarla savaşmaya yardımcı olacaktır.
“Saç” bölümünde pirinç suyunun nasıl ücret aldığını öğrenelim.
Saç için pirinç suyunun faydaları
Zengin suyun saç esnekliğini güçlendirmeye ve yüzey sürtünmesini azaltmaya yardımcı olan “inositol” adlı bir karbonhidrat olduğunu biliyor muydunuz?
Kaynak: Pinterest1. Saç durulama
Saçınıza parlaklık getirin ve saçınızı pirinç suyuyla durulayarak güçlü ve sağlıklı tutun. Ekstra beslenme elde etmek için, sardunya, biberiye veya lavanta gibi birkaç damla hayati yağ ekleyin. Saçınızı şampuanladıktan sonra, pirinç suyunu saçınıza dökün. Saç ve kafa derisine masaj yapın ve saçları düz su ile durulayarak takip edin. Bu saç tekniğini haftada bir veya iki kez kullanın.
2. saç kremi
Saç kilitlerinizi bir saç kremi ile şımartmak için doğal ‘ev yapımı’ yoluna gidin. Pirinç suyuna birkaç damla sardunya, biberiye veya lavanta hayati yağları karıştırın. Sonra saç saçlarının üzerine uygulayın. 10 dakika sonra saçınızı soğuk suyla yıkayın.
3. Saçları hasardan korumak
Pirinç suyu saç esnekliğini artırmaya ve yüzey sürtünmesini azaltmaya yardımcı olur. Ve inositol olduğu için, sadece hasarlı saçları onarmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla hasarın olmasını önler.
4. Saç Kökünün Güçlendirilmesi
Pirinç suyunda bulunan amino asitler saç köklerini güçlendirir, hacim ve parlatır, böylece saçları ipeksi pürüzsüz hale getirir.
5. Saç büyümesini iyileştirir
Saçlar için, pirinç suyu faydalı kabul edilir, çünkü saçları onaran ve daha pürüzsüz ve daha parlak hale getiren proteinler içerir.
6. Teses Büteli Saç
Kıvırcık ve yönetilemez saçlara bakacak mı? Pirinç suyunu deneyin. Kabul etmemeye yardımcı olur ve saç esnekliğini iyileştirir. Bunu yapmak için bir parça fermente pirinç suyu ve 3 kısım banyo suyunu (hafif bulutlu pirinç suyu elde etmek için) karıştırın. Şimdi bu karışımı son durulama olarak kullanın. En iyi sonuçlar için bunu haftada bir veya iki kez tekrarlayın.
[SC: Mediad]
7. Bölünmüş uçları azaltır
Bu saç problemiyle savaşmak için bir kase pirinç suyu yapın. Ardından, saç uçlarınızı içine batırın ve 15 dakika sonra normal su ile durulayın. Yakında bu ilacın düzenli olarak uygulanmasıyla bölünmüş uçların kaybolduğunu göreceksiniz.
8. Kepek muamelesi
Kaşıntı, kaşıntı, kaşınıyor mu? Saç derinize yaptığın şey bu mu? Kepekten hızlı bir şekilde kurtulmak için saçınızı pirinç sıvısı ile durulayın.
9. bitleri kaldırır
Saçta bit mi? Uykuyu kaybetmeyin. Pirinç suyunu sık sık durulayın. Bitler yakında ölümlerini NIT’lerle birlikte bulacak.
10. Pürüzsüz, ipeksi ve parlak saçlar için saç maskesi
Uzun, ipeksi ve parlak saçlar elde etmek için saçınıza ve kafa derinize biraz pirinç suyu dökün. 20 dakika sonra normal suyla yıkayın. Ardından, daha sonra doğal saç şampuanı ve kondisyonlama yapın. Son fakat en az değil, işte pirinç suyunda kullanmadan önce bazı değerli ipuçları!
Kaynak: PinterestTips
İşte size faydalı olacak pirinç suyunda zarfın arkası ipuçları:
Pirinç söz konusu olduğunda, çeşitli pirinç çeşitleri, örneğin beyaz pirinç, kahverengi pirinç, vb.

Önce pirinci su ile durulamayı bir noktaya getirin. Bu, saçınızda/cildinizde pirinç suyu kullanmadan önce kir, kirlilik ve diğer toz parçacıklarının yıkanmasına yardımcı olacaktır.

Organik pirinç? Evet, normal pirinçten daha pahalı, ama pestisitleri yok. Yani saçlarınız için güvenli.

Saçınızda “seyreltilmemiş” pirinç suyu kullanmaktan kaçının, çünkü saçta topaklara yol açabilir ve saçınızda istenmeyen birikintileri zamanla bırakabilir.

Peki, kızlar ve babes, cilt ve saç için pirinç suyu kavramını nasıl buldunuz? Kullanmayı sever mi yoksa daha önce mi kullandınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde yazın ve deneyimlerinizi bize anlatın.
Bir dahaki sefere, pirinç suyunu atmadan önce iki kez düşünün!
Önerilen makaleler
Fuller’ın Dünya Ashwagandha’nın cilt, saç ve vücut faydaları için Cilt, saç ve sağlık yararları için Cilt, Saç, Gözler ve Sağlık İçin Sağlık Faydaları Cilt, saç ve sağlık için yemek tarihlerinin

Published

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *