Sülfatsız şampuan kullanmalı mıyım?

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

Reddit

Cep

Son zamanlarda, sülfatsız şampuanın faydaları hakkında çok fazla konuşma var. Bunu duyduğunuz ilk ise, muhtemelen “Sülfat ile olan anlaşma nedir ve neden şampuanumda ya da değilse neden önemli?”

Bu yazı bağlı bağlantılar içerebilir. Gizlilik Politikamızı görün.

Carol’un kızı biberiye nane sülfatsız sephora, 13 $

Muhtemelen sülfat tanıdığınız için, şampuanınızın daha sonra yaptığınızda ve aynı zamanda greste kesildiğinde, saçınızı sabunlu hale getirir. Ancak, maalesef son zamanlarda yapılan çalışmalar sülfat, kuru saçlar ve kaşıntılı bir kafa derisi gibi diğer sorunlara ve kanser gibi daha ciddi sorunlar (çalışmaların bunu kanıtlamak için halen yapılmak olmasına rağmen) ilişkilendirilmiştir.

Yerel Eczanelerde 7.99 $

Her zaman doktorunuzla konuşmalısınız, eğer şiddetli alerjik problemleriniz varsa, bir pek çok hassas hassas cilt vakası, sülfatsız bir şampuan markasına geçerek sabitlenebilir.

Daha doğal bir ürün arıyorsanız, sülfatsız bir şampuan kullanmak sizin için yararlı olabilir. Birçok renk kadınsı da yemin ettiler, çünkü kuru saçlara yardımcı olur. Tabii ki, sülfatsız şampuan, hassas cilde ve hassas bir saç çizgisi olanlar için idealdir. Tüm gün boyunca başınızı tırmalamak, muhtemelen ideal değildir, bu yüzden bu ızdıraptan muzdaripseniz, sülfatsız şampuan gitmenin yolu olabilir.

Sülfatsız şampuanın alıştığınız şeyden oldukça farklı olduğunuzu uyarmalıyız. Düzenli şampuanlar gibi köpürmez ve alışmak için birkaç hafta sürebilir. Saçınızın temiz olmasa da hissetmeyebilir. Bununla birlikte, saçlarınız hala şık, parlak bir görünüme sahip olacak, normal şampuanınız ve saç kriterinizin başardığı gibi.

Bed Head Superstar Sülfatsız Şampuan, Amazon’dan 18.56 $

Peki, ana soruyu cevaplamak için “Sülfatsız şampuan kullanıyor musunuz?” Birçok üreticinin şu anda ürünlerinden sülfat çıkardığı için bir deneyin. Şu anda ilan edilmesini (organik etiketlemeye benzer), denklemden sülfat aldıklarını gösteren şirketlerle birlikte görebilirsiniz.

Sülfatsız şampuanların bir ürün incelemesi

TIGI Bedhead Superstar Şampuanı, 11,95 $

Bu şampuan, ince saçlı GALS için harika. Hareket eden yumuşak saçlar için izin verilen saç kremi ile eşleştirin. (Bazen ayrılmalar daha iyidir, çünkü tüm kredinin durulanmasına bağlı kalmanıza gerek yoktur.)

Giovanni Çay Ağacı Üçlü Tedavi Şampuanı, 8.49 $

Organik ürünleri seviyorsanız mükemmel seçim. Bu şampuan, tüm saç türleri olan kadınlardan ve duştan sonra saç dökülmesi yaşayan kadınlardan büyük kızarıklıklar da gariptir.

Sağlıklı seksi saçlı çikolata soya süt şampuanı, 10.99 $

İlahi kokuyor ve uzun veya kuru saçlı olanlar için mükemmel.

Evet ya da Nay: Bağımlılığınızı köpüren şampuanlar için vazgeçmek ve daha az köpüğün saçınızın doğru şekilde temizlendiği anlamına geldiğine güvenin.

Lütfen bu alanı Gelen Kutunuzda Bütçe Fashionista’yı bırakın!
E-posta *

Aboneliğinizi onaylamak için gelen kutunuzu veya spam klasörünüzü kontrol edin.

Published

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *