Bütçe Planının Tarihi Moda: Kalıcı Olarak 21

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

Reddit

Cep

Bütçe planı modası, bir bütçeyle moda gelişimini araştıran bir dizi makaledir.

FOREVER21 şimdi her bütçe planında stilista’nın satın alma arsenalinde bir temel olarak sona ermiştir, ancak birkaçı, Amerika’nın en belirgin mağazalarından birinin başlangıcını anlar. Bu “Bütçe Planının Tarihi” nde, perakende zincirin başlangıcını ve mağazanın karşılaştığı zorlukların başlangıcını kontrol ediyoruz.

Bu yayın bağlı bağlantılar içerebilir. Gizlilik Politikamızı görün.

Başlangıç

İlk olarak “Fashion 21” adlı ilk Forever21 mağazası, 1984 yılında Korece göçmen / girişimci tarafından kuruldu. Korece modası devletler tarafı sunmak amacıyla Highland Park’ın mahallesinde “Don” Chang’ü kazandı. 2010 Los Angeles Times Maddesi’ne göre, Chang, fark ettikten sonra bir perakende mağaza konsepti aldı “… en güzel arabaları sürükleyen insanlar tüm giysi işinde idi.” (Atıf) Yakında mağaza, Güney Kaliforniya’nın diğer alanlarına genişlemeye başlamanın yanı sıra belirginleşti.

Chang’in ilgi oranı Sartorial’tan daha ekonomik olsa da, perakende içindeki boşluğun yanı sıra Amerikan toplu pazar tüketicisi. Bu süre zarfında, ağa bağlı bilgisayarların artması ve perakende teknolojilerinin artması, “tedarik zincirini” azalttı; Öyleyse, New York’un 1984 Moda Haftası’ndaki sahnede o gömlek, fikirden gerçeğe kadar önemli ölçüde daha hızlı bir şekilde gidebilir.

Moda daha hızlı hale geldi, Forever21 gibi zincirlerin, bir gün meselelerinde tüketicilere yüksek moda (en azından kavram halinde değilse) yüksek moda sağlama.

Forever21’in yanı sıra kalıcı olarak sorunların listesi

Daha hızlı moda kendi zorlukları ile birlikte gelir. Forbes’e göre, iş, Diane Von Furstenberg gibi yerleşik tasarımcılardan, Gwen Stefani gibi kurulan tasarımcılardan ağırca en az 50 kez (burada okuyun) telif hakkı ihlali için dava edildi. Bu davalar, Forever21’in H & M’den farklı olarak, iş dünyasının tasarımcıları “değiştirmek” için tasarımcıları kiralamadığı gerçeğinden kaynaklanıyor, bu yüzden ortaya çıkan parçalar, en iyi tasarımcıların yanı sıra markaların yanı sıra orijinallere de son derece benzerdi.

Mağaza aynı şekilde California’daki işçi hakları sorunları yaşadı (Not: Forever21’in Maddelerinin çoğu, Güney Kaliforniya’daki fabrikalarında yapılır) ve bir dizi alışveriş yapanların algılanan eşsiz Hıristiyan bağları hakkında şikayet etmiş (Chang) Yani hanehalkı, Hristiyanların yanı sıra, Kutsal İncil geçitine bir tavsiyenin yanı sıra John 3:16, her çantanın altına basılmıştır).

Mağaza aynı şekilde California’daki işçi hakları sorunları yaşadı (Not: Forever21’in öğelerinin çoğu, Güney Kaliforniya’daki fabrikalarında) çözüldü.

Mağazanın geleceği

Bununla birlikte, bu problemler, dünyadaki en hızlı büyüyen perakende zincirlerinden biri olan şirketin roket büyümesini yavaşlamamıştır. Zincir, eski Meryvn’in mağaza zinciri tarafından işgal edildiğinde büyük bir Forever21S’ye dönüşmek için birkaç boşluk satın aldı.

Lütfen bu alanı Gelen Kutunuzda Bütçe Planı Fashionista’yı bırakın!
E-posta *

Aboneliğinizi doğrulamak için gelen kutunuzu veya spam klasörünüzü kontrol edin.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *