Bir bütçe planında kendi düğün olay halkasını tasarlamak için 5 adım

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

Reddit

Cep

Bu yayın bağlı bağlantılar içerebilir. Gizlilik Politikamızı görün.

Ah! Bir düğün olayı halkasının küçük çemberinde tam olarak kaç tane işaşan.

İngilizce Actor Colley Cibber, bir yüzüğün kendinizi taramak için modaya uygun olmadan önce, düğün etkinliği yüzüğünün yüzyıllarının işkencelerine yorum yaptı. Günümüz dünyasında, Özel Düğün Etkinliği Halkası, gelinler için bir ‘Noter seviye stresi ekler.

Ama üzülme. Aksiyonun yanı sıra bütçe de kalırken kendi halkanınızı taramak mümkündür. Anahtar hazırlıktır. MUST-HAVES’inize inanmak için zaman ayırmak, özel kuyumcunuzla konuşmaya hazır olduğunuzda maça öder. Elinizde tercihlerinizin ayrıntılı bir listesi ile, herhangi bir kompulsif kararın türünü engellemenin yanı sıra, seçeneklerle sakince konuşabilirsiniz.

Adım 1. Elmas renginizi seçin

Renkli elmaslar

Dikkatinizi ne yakalıyor? Renkli elmaslar kafanızı çevirir mi? Doğal, işlenmemiş renkli elmasların, laboratuarın yarattığı ikizler gibi, genellikle aşırı derecede solgun olduğunu anlayın.

Renkli bir elmas pop yapmak için, daha büyük renkli elmasın güzelliğini ortaya çıkaracak olan aksan taşları ekleyin. Bazı gelinler, çok fazla parlak beyaz elmas aksanlı taşların kullanılmasının zar zor yapılması için etkisi gibi bir renk öne çıkıyor. Diğerleri, renkli elmas merkezinin güzelliğini büyütmek için zıt renkli aksanlı taşları kullanmayı tercih eder.

En masraflı ve en sıradışı renkli elmas kırmızıdır. Yüksek maliyet çeşitliliğindeki diğer renkler mor, menekşe kadar mavidir. En az maliyetli, fantezi pembe (yoğun veya canlı), siyah (sadece bir yoğunluk), sarı (yoğun veya canlı), fantezi kahverengi (sadece bir yoğunluk), ayrıca fantezi çevre dostu (yoğun veya canlı) elmaslardır.

Geleneksel beyaz elmaslar

Geleneksel beyaz bir elmas tercih ederseniz, taşın saflığına odaklanın. Boyutuna göre kanmayın. Bütçe planınız, küçük, saf bir taş için yeterli içeriyorsa, merkezin elmasının daha büyük görünmesini sağlamak için aksan taşları ekleyebilirsiniz.

İkinci adım: Metallerin seçeneğiniz

Bugünlerde, moda fikirli kadınlar metalleri hakkında son derece düşünülmüştür. (Örneğin Meghan Markle, sarı altın seviyor). İşte seçeneklerinizin kısa bir kesimi:

Platinum, doğal, beyaz parlaklığını tutan sıradışı metal yanı sıra, zamanla solmaz veya değiştirmez. Bütçe planınız izin verirse, en iyi seçenek olarak kabul edilir.

Paladyum, platin grubunun bir kısmı düşük bakım ve dayanıklı olduğu bilinmektedir. Platinumdan daha uygun, ancak aynı şekilde doğal, beyaz bir levha tutar.

Beyaz altın, diğer beyaz metallerle (yani Gümüş gibi) ile birlikte saf altın kullanır. Çoğu, beyaz altını korumak için rodyumla kaplanır, ancak zamanla azalır. Yeniden kaplama, ayrıca beyaz altın yüzüğünüzün hiç kaplanmamasını isteyebilirsiniz.

Sarı altın, hızlı bir şekilde stilize geri dönen geleneksel bir seçenektir. Karat içeriği ne kadar yüksek olursa, metal o kadar yumuşak, bu yüzden 22 karat halka, 14 karatın altından daha çok hasara sahip olacaktır. Renk, tam olarak ne kadar altın, bakırın yanı sıra, gümüşün yanı sıra, canlı sıcaklık sarı altınları üretmek için karıştırılır.

Diğer daha az maliyetli metal seçenekleri şunlardır: artan altın, gümüş, titanyum, zirkonyum, tungsten gibi çelik. Son Düğün Etkinliği Halkası eğilimleri arasında karışık metaller, bu yüzden kendinizi bir taneyle sınırlamanız gerekmez.

Metallerin taşların güzelliğini sergilemelerini istiyorsun. Tamamlayıcı renklerde metallerle yapıştırın. Örneğin: eğer soluk mavi bir elmasınız varsa, platin veya beyaz altın gibi cilalı beyaz bir metal hakkında düşünün. Taşın rengi gerçekten öne çıkacak.

Soluk pembe aksanlı elmasları seviyorsanız, taşların sıcak rengini vurgulayacak olan altınları arttırmayı düşünün. Bununla birlikte, pembe bir merkez taşı ile artan bir altın seçmeyi önleyin; Hile yapmaz. İzadılar genellikle pembe, yeşil, sarı veya gri gibi ikincil bir renge sahiptir. Öyleyse, elmasın aşırı ton rengini geliştirmek için metalinizi seçin.

Neyi sevebileceğinize dair bir vizyon almaya başladınız mı?

Üçüncü Adım: Değerlendirme Farklı Kesimler

Dergilerle, hangi halkaların “Sizinle konuşur” bulmasının yanı sıra. Bu, hangi kesimlerin en iyi şekilde çalıştığını ve en çok hoşlandığınız metallerin en iyi şekilde çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Köşeleri olan kesintiler, elmasın tonunu doyurma eğilimindedir. Süslü, renkli bir elmasınız varsa, rengi bir prenses, parlak, zümrüt, asscher veya yastık kesimi ile en iyi vurgulayabilirsiniz.

Geleneksel bir beyaz diaMond, yuvarlak kesimler de dahil olmak üzere tüm kesiklerle iyi çalışıyor. Bu nedenle, yukarıdaki listeye ek olarak, beyaz elmaslar aynı şekilde market, armut, oval, kalp veya yuvarlak olarak muhteşemdir.

Dördüncü adım: Ayar

Ayarlar söz konusu olduğunda çok fazla seçeneğiniz var. Dürüst olmak gerekirse, ezici olabilir. Tercihlerinizi 10 numaralı listeye daraltarak başlayın. Biraz için bu listeleme oturun, ayrıca üçe kadar kesmeyi deneyin.

Bir ipucu: Renkli taşlar, üstten yaptıkları kadar muhteşem görünüyor. Böylece, bir çerçeve veya prong gibi açık bir yan profil içeren bir ayar seçebilirsiniz.

Geleneksel bir beyaz pırlanta için en iyi ayarın seçilmesi biraz boyutuna bağlıdır. Daha büyük taşlar (2 karat veya daha fazla) aynı şekilde her yönden bir prong veya çerçeve ayarı ile ışıltılı olacaktır. Daha küçük bir taş, boyutunu büyütmek için aksanlı taşlarla daha kapalı bir ortamda en iyi şekilde görünecektir.

Beşinci Adım: Pro-dereceli bir kuyumcuya danışın

Önceki dört adımın her biriyle gittiğinizde, tüm gerekli kararları vermiş olacaksınız! Ödünebileceğiniz bir bütçe planında kendi halkanınızı taramak için tamamen hazırsınız. Tercihlerinizi mükemmel halka seçeneklerinize çevirmesi için yetenekli olan güvenilir, deneyimli bir kuyumcu ile ziyaret edin. Akılda bir kuyumcunuz yoksa, arkadaşlardan yanı sıra akrabalardan da referanslar alın, yanı sıra çevrimiçi incelemeleri kontrol etmekten çekinmeyin. Sonuçta, bu halka bir ömür boyu sürmeli!

Aynı şekilde bu yazılar gibi olabilir:

Kokteyl halkaları nasıl giyilir?
Klasik takı bahar için seçtikleri

Lütfen bu alanı Gelen Kutunuzda Bütçe Planı Fashionista’yı bırakın!
E-posta *

Aboneliğinizi doğrulamak için gelen kutunuzu veya spam klasörünüzü kontrol edin.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *