Hala gömlekleri hakkında düşünüyorum ….

Şimdiye kadar üç shirtdress / shirtwaists yaptım ve size söylemeliyim: Yeterli değil. Üçlü daha fazla kalıpım var ve bunu da satın aldım (eBay’deki kız kardeşlerden beş).

Birkaç şey: Gömleğin, on üç düğme ve ilikleri olmayan bir elbise yapmamı sağladığı sürece kabaca iki kat daha uzun sürer. Daha fazla bir elbise yapmak için dört saatlik bir görev değil; Sekiz gibi çok şey var. Veya muhtemelen on. Ve, satıştalardayken kaç düğmeyi satın alırım önemli değil, ya doğru renge sahip değilim ya da doğru renge sahipsem, doğru boyutta değillerse, ya da haklıysam Renk ve Boyut, ben üçümüz. (Bir ya da iki, sahte olabilirdim, ancak üçü gerçekten imkansız.) Ama Bütün bunlara rağmen, buna rağmen (ya da öyle mi, ya da bu, işlenmemeliyim? Bu gibi, bu muhteşem renkle gözümü yakalayan, ancak çizgiler için tuttu (bu Jaunty yarı-up yakalı). Son zamanlarda oldukça çizgili kumaş satın aldık ve hepsini eşleştirme düşüncesi … iyi bir düşünce değil. Böylece Raglan Kolları, YAY!

Oh, ve özellikle hafif pamukların arayüzü için, olağanüstü bir şey yerine ipek organzayı kullanıyorum. Dharma ticaretinde ucuz satın alabilirsiniz ve gerçekten iyi çalışıyor. nice-y olmadan güzel ve gevrek; Dikmek çok zahmetli değil ve ucuz olağanüstü olabilir. Bir miktar gömlek terzi arayüzü aldım ama sadece benim için çok sert bir yol oldu. Sadece organzayı, yaka ve ön ilik / düğme yüzlerini arayüzlemek için kullanıyorum; Ön yüzleşmelerin tam donanımlarının içinde ve daha sonra ham kenarı bitirmek için hem kumaş hem de organzanın üzerinde zikzak içinde yattım – ve çok iyi çalıştı!

Sonunda yaptığım üçün resimlerine sahip olacağım, söz veriyorum.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Cüzdandaki güveler [Dikkat: Uzun Giriş] 2 Temmuz 2007
Gaposisjuly 15, 2008
Shirtdress # 3Fubrat 28, 2008

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *